Strefa drewna

Strona główna » Porady

Dlaczego korek ?

Dawniej na wykładziny stosowano jednolite płyty z korka, obecnie stosuje się przeważnie anglomerat korkowy, który charakteryzuje się znacznie mniejszą zmiennością kształtu i objętości pod wpływem wilgoci i zmiany temperatury. Materiał ten nie krzywi się i nie paczy. Dzięki silnemu zagęszczeniu anglomeratu parkiety korkowe są bardzo trwałe i odporne na wgniecenia, a z drugiej strony - mimo stosunkowo dużej gęstości - ich przewodność cieplna jest niska w związku z czym znakomicie izolują termicznie.

Odpowiedni produkt do odpowiedniego pomieszczenia
Szeroka oferta podłóg korkowych dostępna na naszym rynku pozwala nie tylko na wybór wzoru, koloru czy też odpowiednich wymiarów płytek lub paneli, ale także na właściwe dobranie podłogi pod względem odporności na ścieranie.
W pomieszczeniach o małym natężeniu ruchu, takich jak np. sypialnie, podłoga nie musi być tak odporna na ścieranie, jak w kuchni czy korytarzu.


KOREK – to materiał lekki , 90 % jego powierzchni stanowi powietrze. Zapewnia to struktura złożona z milionów cienkościennych komórek pokrytych woskiem i wypełnionych powietrzem. Dzięki temu jest niezatapialny, odporny na wilgoć oraz procesy gnilne. Trudno się pali, nie przepuszcza cieczy, a także charakteryzuje się niską przepuszczalnością pary wodnej. Jako materiał naturalny stabilizuje temperaturę oraz wilgotność powietrza, wpływając korzystnie na mikroklimat pomieszczenia. Likwiduje także negatywny wpływ materiałów budowlanych, cieków wodnych oraz promieniowania elektromagnetycznego. Powierzchnia wyłożona okładziną z korka ulega naciskowi, a następnie się rozpręża, co sprawia, że ma większą wytrzymałość na uderzenia.

PODŁOGI KORKOWE – ciche, ciepłe, trwałe i komfortowe w użytkowaniu. Dostępne jako panele korkowe układane pływająca i płytki korkowe przyklejone do podłoża.

ŚCIANY KORKOWE –  wprowadzają do każdego wnętrza ciepło i spokój. Są odporne na zabrudzenia, stanowiąc znakomitą ochronę powierzchni ścian w miejscach intensywnego ruchu. Oferowane są w płytkach 60X30 cm do klejenia bezpośredniego do powierzchni.

2012-09-04 17:17 Opublikował: Administrator

Nasi partnerzy

Mapei HartzLack Altax Bona Boen Balticwood Osmo Konar
Parkiet Hajnówka Apple Computer

Strona główna

Strefa drewna
ul. Zjazd 13
18-400 Łomża
Tel. 86-216-48-33
Fax 86-215-11-33

Linki


Strona główna
O nas
Produkty
Wypożyczalnia
Porady
Galeria
Kontakt