Strefa drewna

Strona główna » Porady

Metody impregnacji drewna

Drewno – to materiał o dużych walorach estetycznych, łatwo dostępny i łatwy w obróbce. Wykonuje się z niego konstrukcję domów, elementy wykończeniowe, architekturę ogrodową i meble a nawet całe domy.
Jednakże drewno to materiał łatwopalny podatny na korozję biologiczną i nieodporny na działanie wilgoci. Dlatego szczególną uwagę należy przywiązywać do elementów drewnianych w szczególności konstrukcyjnych.

1.METODA KĄPIELI

 

Powszechnie stosowany sposób powierzchniowego impregnowania drewna.

Polega ona na nasyceniu drewna prze całkowite zanurzenie w określonym środku pielęgnacyjnym. Czas pozostawienia drewna w preparacie wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut. Temperatura podczas impregnacji powinna być dodatnia.

 

2 METODA SMAROWANIA(MALOWANIA)

 

Polega na kilkakrotnym smarowaniu całej powierzchni materiału cieczą impregnacyjną. Smarowanie powierzchni wykonuje się za pomocą pędzla lub szczotki o przedłużonej rękojeści.

 

3.METODA POLEWANIA

 

Polega na nanoszeniu impregnatu za pomocą urządzenia natryskowego na całą powierzchnię zabezpieczanego materiału w sposób całkowicie zmechanizowany.

 

4.METODA NATRYSKIWANIA

 

Jeżeli sami impregnujemy konstrukcję na placu budowy to warto już po wykonaniu np. pokrycia dachu dodatkowo zabezpieczyć drewno przez natrysk. Deszcz już nam nie wypłucze impregnatu,a dodatkowo zabezpieczymy wszystkie wręby, zaciosy i złącza, które powstały w trakcie robót ciesielskich. Do natryskiwania możemy wykorzystać przenośny zbiornik z pompką stosowany do opryskiwania drzew owocowych.

 

5.METODA PRÓŻNIOWO-CIŚNIENIOWA. (WGŁĘBNA)

 

Nazwa wzięła się stąd, że impregnat aplikowany tymi metodami wnika na dość znaczną głębokość większą nią w przypadku metod powierzchniowych : kąpieli, natrysku i smarowania. Wykonuje się za pomocą specjalnych urządzeń, które siłą podwyższonego ciśnienia wtłaczają impregnat do komórek drewna.

 

 

Nasza firma posiada impregnaty firmy Altax a także oleje zewnętrzne Osmo

2012-11-29 10:33 Opublikował: Administrator

Nasi partnerzy

Mapei HartzLack Altax Bona Boen Balticwood Osmo Konar
Parkiet Hajnówka Apple Computer

Strona główna

Strefa drewna
ul. Zjazd 13
18-400 Łomża
Tel. 86-216-48-33
Fax 86-215-11-33

Linki


Strona główna
O nas
Produkty
Wypożyczalnia
Porady
Galeria
Kontakt