Strefa drewna

Strona główna » Porady

Wybór podłogi drewnianej

Podłogi drewniane – to jeden z najważniejszych elementów wystroju naszych mieszkań, czy też domów. Wybierając podłogę powinniśmy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami decydującymi o układaniu danego typu podłogi, jak również określonego gatunku drewna.

-miejsce przeznaczenia podłogi drewnianej

-uwarunkowania techniczne posadzki

-walory kolorystyczne i estetyczne

-aranżacja wnętrza

 

Różne uwarunkowania determinują wybór konkretnego gatunku drewna, bądź rodzaju podłogi. Do tych uwarunkowań możemy zaliczyć ogrzewanie podłogowe, pomieszczenia o dużym bądź bardzo dużym natężeniu ruchu, sale sportowe, łazienki, kuchnie, tarasy.

 

Kolejnym aspektem jest dostosowanie podłogi do istniejącej posadzki. Nie każda posadzka nadaje się do dowolnego rodzaju podłogi.. Na słabej posadzce nie możemy położyć np.deski podłogowej, bo podczas pracy drewna może dojść do zerwania całej deski wraz z posadzką. Analogicznie jest w przypadku układania podłóg egzotycznych gdzie posadzki również powinny być mocne.

 

Estetyka pomieszczenia jest złożonym zagadnieniem, dotyczy bowiem naszych indywidualnych gustów i upodobań. Do niektórych wnętrz pasują gatunki jasne o spokojnym charakterze, do innych, ciemne o bardzo wyrazistym usłojeniu.

 

Aranżacja pomieszczenia, która pozwala skomponować ze sobą meble i inne składniki wyposażenia mieszkania lub domu w stosunku do podłogi drewnianej. Tu również główną rolę odgrywają nasze gusta, ale powszechnie uważa się że np. dąb to majestatyczny i dostojny gatunek drewna, który pasuje do „poważnych” wnętrz, a natomiast jesion uważany jest za gatunek pasujący do nowoczesnych pomieszczeń za względu na jasną kolorystykę i ciekawe usłojenie. 

2012-11-29 09:57 Opublikował: Administrator

Nasi partnerzy

Mapei HartzLack Altax Bona Boen Balticwood Osmo Konar
Parkiet Hajnówka Apple Computer

Strona główna

Strefa drewna
ul. Zjazd 13
18-400 Łomża
Tel. 86-216-48-33
Fax 86-215-11-33

Linki


Strona główna
O nas
Produkty
Wypożyczalnia
Porady
Galeria
Kontakt