Strefa drewna

Strona główna » Porady

Zasady użytkowania podłogi drewnianej

Zakupiony przez państwa wysokiej jakości, naturalny produkt : parkiet, deska, finishparkiet lub deska trzywarstwowa wykonany w 100 % z drewna posiada wiele walorów. Muszą mieć Państwo świadomość, że nawet takie podłogi się zużywają, dlatego kilka podstawowych zasad powinno być przestrzegane w celu przedłużenia ich żywotności i utrzymania łatwego wyglądu.

 

 

  • należy utrzymywać w pomieszczeniu klimat o wilgotności powietrza 50-60% i temperaturę 18-22 C . Taki klimat jest właściwy zarówno dla Państwa jak i dla podłóg drewnianych.

  • aby zapobiec przedostawaniu się do budynku piasku należy przed każdym wejściem położyć odpowiednie wycieraczki i systematycznie utrzymywać je w czystości.

  • Nóżki mebli należy obkleić podkładkami filcowymi.

  • Należy regularnie czyścić,pielęgnować podłogę za pomocą środków do tego przeznaczonych używając jak najmniej wody.

  • Piach i inne zabrudzenia powinny być niezwłocznie usunięte ponieważ powodują zarysowania i inne uszkodzenia powierzchni lakieru.

  • Nie powinno się na podłogach drewnianych chodzić w butach na wysokich obcasach.

  • W przypadku foteli na kółkach stosować ochronne maty podłogowe.

Drewno jest materiałem higroskopijnym, który rozszerza się gdy wilgotność powietrza rośnie lub kurczy, gdy wilgotność maleje. Może to spowodować powstawanie szczelin, drobnych pęknięć. Może mieć to miejsce szczególnie zimą gdy wilgotność powietrza spada. Wówczas należy dowilżać pomieszczenia najlepiej za pomocą nawilżacza elektrycznego lub przynajmniej ręcznego. Ze względu na brak możliwości kontroli przez sprzedawcę klimatu w trakcie użytkowania podłogi, naturalna praca drewna nie może być podstawą reklamacji

2012-11-29 09:53 Opublikował: Administrator

Nasi partnerzy

Mapei HartzLack Altax Bona Boen Balticwood Osmo Konar
Parkiet Hajnówka Apple Computer

Strona główna

Strefa drewna
ul. Zjazd 13
18-400 Łomża
Tel. 86-216-48-33
Fax 86-215-11-33

Linki


Strona główna
O nas
Produkty
Wypożyczalnia
Porady
Galeria
Kontakt